Ilyen volt a részleges napfogyatkozás Angliában, Svédországban és Hollandiában (KÉPEK)
2022. október 25. 20:35
Az égi jelenség legnagyobb fázisát – amikor a Hold a Nap egyharmadát eltakarta – Magyarországon 12 óra 25 perckor érte el.
2022. október 25. 20:35
p
2
0
3
Mentés
Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, részleges napfogyatkozást lehetett Magyarországról is megfigyelni a kora délutáni órákban.
A részleges napfogyatkozás a legnagyobb fázisát – amikor a Hold a Nap egyharmadát eltakarta – 12 óra 25 perckor érte el, majd 13 óra 33 perckor lépett ki teljesen a napkorong elől égi kísérőnk. Mivel északnyugat felől kitisztult az ég, a térségben élők jól megfigyelhették az égi eseményt – írta az Időkép.
A különleges égi jelenséget mind idehaza, mind a környező országokban nagy érdeklődés övezte. Szebbnél szebb felvételek és fotósorozatok örökítették meg a ritka pillanatokat.
A következő nagyobb, Magyarországról 47 százalékosan látszó fogyatkozás 2027. augusztus 2-án fog bekövetkezni.
Az MTI által közzétett fotókból készült galériát alább tekinthetik meg:
Napfogyatkozás Hollandiában Fotó: MTI/EPA/ANP/Remko De WaalNapfogyatkozás Svédországban Fotó: MTI/EPA/ANP/Remko De WaalNapfogyatkozás Nagy-Britanniában Fotó: MTI/EPA/Adam VuaghanRészleges napfogyatkozás a felvidéki Alsózellő (Malé Zlievce) közeléből fotózva. Fotó:MTI/Komka Péter
A kulturális és innovációs miniszter szerint miközben Brüsszel az egyetemeinket azzal támadja, hogy nem elég autonómok, saját hatalmának kiterjesztésére törekszik. Interjúnk.
Tengerpartunk ugyan nincsen, ez sokszor behozhatatlan hátrány a gazdaságban, kereskedelemben, és soha nem leszünk nagy hajós nemzet. De a világűrrel mindenki egyformán határos. Ungváry Zsolt írása.
„Ez a misszió nemcsak a világűrről szól, hanem arról is, hogyan tápláljuk biztonságosan a jövő generációit itt, a Földön” – írta a közreműködő az ORION Űrnemzedék Alapítvány.
A kommunizmus alatt is őrizte a lángot Kecskés Pál, a huszadik századi magyar filozófia nagy alakja, akit elfeledtek. Születése 130. évfordulója alkalmából rendeztek róla konferenciát.
A szövetség tagállamai 2035-ig GDP-jük 5 százalékát fordítanák védelmi célokra, ezzel minden korábbi kötelezettségvállalást felülmúlva. A bejelentés politikai üzenete egyértelmű. De vajon a számháború mögött valódi kapacitásbővítés húzódik, vagy ez pusztán egy szimbolikus gesztus a szövetség kohéziójának demonstrálására?
p
1
0
4
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 3 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Nagyon szeretem a szimbolizmust. Most éppen azon gondolkozom, hogy Anglia esetében a miniszterelnök választás és a napfogyatkozás együttállását miként értelmezzem.
Még nem tudom megmondani, de tetszik. :)